Bezoek Kwaliteitskring Twente aan Labmicta
12-12-2024
Kwaliteit staat voorop bij Labmicta. Dagelijks streven we naar de beste zorg voor patiënten. We zijn geaccrediteerd voor verschillende toonaangevende normen, zoals de ISO 15189 en 22870, en gecertificeerd voor NEN-7510 voor informatiebeveiliging. Dat we kwaliteitsbewust zijn dragen we ook uit naar buiten, dus we voelden ons daarin gesterkt toen de Kwaliteitskring Twente (KKT) ons benaderde voor een bedrijfsbezoek. De kwaliteitskring heeft namelijk als doel het uitwisselen en bevorderen van kennis over kwaliteitsmanagement en het bijeenbrengen van professionals op dit gebied in Twente, en daar dragen we graag aan bij.
Transitie
Op dit moment zit Labmicta middenin een transitie naar de nieuwe versie van de ISO 15189-norm, dus nemen we ons kwaliteitsmanagementsysteem onder de loep om aan de eisen van deze vernieuwde norm te voldoen. Het thema van dit bedrijfsbezoek was geheel toepasselijk ‘Future Proof Quality Management’. Het belang van kwaliteitsmanagement in de laboratoriumdiagnostiek lichtten we toe aan de hand van het diagnostisch proces en de voor ons relevante richtlijnen, wetgeving, accreditaties en certificeringen. Ook kregen de aanwezigen een rondleiding over het lab en de technische ruimte en vertelden we over de vele systemen die we gebruiken om kwaliteit te monitoren: ons kwaliteitsmanagementsysteem, gebouwbeheersysteem, de temperatuurcontrole bij vervoer, etc.
Leerzame avond
Onno Coster is zelfstandig kwaliteitsmanagementconsultant en namens de Kwaliteitskring Twente betrokken bij het organiseren van activiteiten zoals dit bedrijfsbezoek. Onno: “We werden hartelijk ontvangen door een groep collega’s van Labmicta en het enthousiasme spatte van ze af. Tijdens de evaluatie van het bezoek gaven deelnemers aan dat het een interessante, leerzame en verrassende avond voor ze was. Er ging letterlijk een wereld voor ze open wat er achter de testen bij de huisarts schuilgaat.”